Kategóriák / Termékek

Gyertyaöntés házilag

2019. 12. 10. 14:55:00

A gyertyaöntés folyamata nem túl bonyolult és nem is túl időigényes, ám érdemes betartani egy-két szabályt ahhoz, hogy ne történhessen baj. Én is kipróbáltam ezt a kreatív tevékenységet, és öntöttem magamnak egy egyedi gyertyát. Amit használtam hozzá:

A gyertyaöntés szinte teljesen ugyan úgy működik, mint a szappanöntés: itt is vízfürdőben szabad csak felolvasztani a viaszt, közvetlenül nem, mert az gyulladásveszélyes.

Amennyiben szeretnénk illatosítani és színezni a viaszt, abban az esetben már az olvadás előtt hozzá lehet adni azokat - de csakis akkor, ha szilárd állapotú mind a színező-, mind az illatanyag! Színezni lehet konkrét gyertyaszínezővel is, ám zsírkrétával is szuperül működik a dolog.

Miközben olvad a viasz, készítsük elő az öntőformát: húzzuk bele a kanócot, kössük el a végét, majd fordítsuk fejjel lefelé.

Ezután a kanóc kilógó részét tekerjük rá egy hurkapálcára - ez fogja egyenesben tartani a kanócot addig, míg a gyertya el nem készül.

Miután a viasz teljesen felolvadt, óvatosan öntsük bele a formába egy tölcsér segítségével, és várjuk meg, amíg teljesen megszilárdul. Ha ez megtörtént, óvatosan csúsztassuk ki a gyertyát, és készen is vagyunk.

Ha szeretnénk dekorálni is az elkészült művet, úgy használhatunk hozzá gyertyafestő tollat. Ez a toll folyékony viaszt tartalmaz, amivel írhatunk, rajzolhatunk a gyertya felületére.

Használhatunk hozzá sablont is, én is azt terveztem, de végül inkább az unokahúgomra bíztam a dekorálást, és ő szabad kézzel díszítette ki a gyertyát.

  

Arra ügyeljünk, hogy a folyékony viasz körülbelül 8 óra alatt szárad meg teljesen, csak azután kezdjük használni a gyertyát.

  

 

Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.